У Вінниці відбувся дводенний «Екологічний вікенд»

новини

Цими вихідними, 20 і 21 червня, у Вінниці відбувся масштабний освітньо-культурний захід «Екологічний вікенд». Його програма об’єднала лекції, екскурсії, катання на сап-дошках, творчі активності, а також благодійність: відвідувачі події задонатили на мобільний стоматологічний кабінет для захисників.

Це була чудова нагода активно провести час, дізнатися більше про екологічний спосіб життя, про «Зелений курс» громади і відпочити на природі в колі друзів чи сім’ї. 

Субота на Вишенському озері

Всі події першого дня, 20 червня, відбулись у Вишенському парку та біля озера. «Еколовікенд» стартував із ранкового функціонального тренування, після чого локація ожила десятками тематичних зон, перетворившись на центр екокультури та активного відпочинку. Також тут працювала фудзона і фотолокації. 

Протягом дня вінничани і гості громади могли покататися на сап-дошках і каяках разом із фахівцями «Академії активного відпочинку», дізнатися про ресайклінг, навчитися правильно сортувати відходи на демонстраційних стендах станції «Шатл» і відвідати численні майстеркласи. Майстрині навчали дітей та дорослих робити підставки з рогози, ткати килимки, робити ляльки-мотанки, складати годівнички для пташок, розписували шопери і гіпсові фігурки. Також відбулися майстеркласи з гри на «козацьких барабанах» і складання флористичних композицій.

Паралельно з розважальною програмою діяв лекторій просто неба. Експерти розповідали про перспективи екологічного туризму, зокрема велотуризм і бьордвочінг (спостереження за птахами), та поділилися планами розвитку малих річок Вінниці.

Особливу увагу приділили сільському екотуризму. Власниці садиб – «Баба Гавришиха» (с. Гавришівка), «Садиба Катерина» (с. Ільківка), «Екологічна садиба» (с. Журавлівка), Екоферма (с. Згар) і «Будинок душі» (с. Проскурівка) – поділилися власним досвідом створення садиб і розвитку екологічного відпочинку на Вінниччині і Хмельниччині.

А завершив суботню програму атмосферний музичний вечір. 

Після насиченого дня відвідувачі відпочивали під звуки акустичного концерту від колективів  Ridos (Вінниця) і Barabanza (Запоріжжя), а пізніше – атмосферного діджей-сету, який тривав до заходу сонця. 

Недільні екскурсії та висадка квітів

У неділю, 21 червня, «Ековікенд» вийшов за межі Вишенського парку, і спецподії відбулись у різних куточках Вінниці. 

День розпочався зі створення міської клумби у Центральному парку культури і відпочинку ім.М.Леонтовича. Протягом кількох годин працівники КП «Зеленбуд» і небайдужі вінничани висадили 405 кущів троянд на локації біля Літнього театру. 

Крім того, всі охочі могли поглянути на Вінницю під новим кутом завдяки тематичним екскурсіям. Володимир Канський провів вінничан «Стежкою Коцюбинського» що у Сабарівському лісі, ГО «Малі річки» розкрили таємниці малої річки Каліча, а гідеса Офісу туризму Вінниці Соломія Грон влаштувала затишну прогулянку П’ятничанським парком.

«Ми прагнули побудувати програму так, щоб кожен відвідувач знайшов для себе щось цікаве і корисне. Головна мета полягала в тому, щоб екологічна культура сприймалася не як разова акція, а як природна складова повсякденного міського життя і щоденна звичка. Саме тому перший день ми зробили більш інтерактивним, а другий присвятили пізнанню міста і практичному внеску в його озеленення. Такий формат дозволив не лише перезавантажитися і відпочити на природі, а й об’єднати громаду навколо важливої мети – допомоги нашим захисникам», – зазначила директорка департаменту маркетингу міста та туризму Світлана Циганкова. 

Благодійна мета

Важливою складовою «Екологічного вікенду» стала благодійна допомога. Вхід на подію був вільним, але участь у майстеркласах та екскурсіях відбувався за донат на мобільний стоматологічний кабінет для українських воїнів, який працюватиме у прифронтовій зоні (збір Айгарса Стоніса з Латвії і фонду громади «Подільська громада»). https://www.facebook.com/reel/1020439847049148
Таким чином вінничани і гості міста задонатили на майстерклассх двадцять тисяч гривень. 

«Екологічний вікенд» організував департамент маркетингу міста та туризму за підтримки департаменту відновлення  та розвитку Вінницької міської ради у рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської територіальної громади на 2021-2028 роки. Подію реалізували за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської ради.